Перш за все, виявивши крадіжку, Вам необхідно звернулися в районний відділ міліції з відповідною заявою. Співробітники РВ УМВС складають протокол і, можливо, порушують кримінальну справу за фактом скоєння крадіжки. Слідчий, який веде вашу справу, на Ваше прохання видає довідку, де будуть перераховані всі документи і предмети, які у вас вкрали. Ця довідка і буде на першому етапі замінювати посвідчення право володіння автомобілем. За законом, її мають право видати протягом 10 днів після складання протоколу про крадіжку.

З даною довідкою Ви звертаєтеся в відділ державної автомобільної інспекції за місцем реєстрації, щоб отримати ще одну довідку – про те, що водійські права не були вилучені у Вас інспектором ДАІ. Вартість такої довідки – 39 грн., документ видається через день після вашого звернення. Щоб отримати тимчасове посвідчення, що дає право керувати автомобілем строком на місяць (поки вам не оформлять нове посвідчення водія), крім цієї довідки необхідно підготувати наступні документи: медичну довідку, екзаменаційну картку з автомобільної школи і 2 фотографії. Крім того, необхідно заплатити мито – 280 грн. Через місяць доведеться знову їхати в РЕВДАІ, писати заяву і оплачувати послуги державтоінспекції.

Щоб відновити техпаспорт, необхідно написати заяву про те, що техпаспорт вкрадений і вам потрібна копія реєстраційної картки на ваш автомобіль. Якщо у техпаспорт були внесені ваші родичі, слід написати ще одну заяву з проханням внести їх у відновлений документ. Для цього необхідно заздалегідь підготувати копії паспорта родича та документа, що підтверджує Вашу з ним спорідненість.

Потім потрібно звернутися в районне ДАІ, де на реєстраційній картці поставлять штамп про те, що вкрадений техпаспорт знаходиться не в державну автомобільну інспекцію. Далі слід сплатити квитанції на загальну суму від 300 до 350 грн. і отримати копію картки зі всією інформацією про автомобіль.

Із заявою, копією реєстраційної картки та квитанціями про оплату необхідно відвідати експерта МРЕВ, пред'явивши йому автомобіль. Для цього потрібно написати заяву на огляд автомобіля експертом і заздалегідь зайняти чергу.

Експерт звіряє документи з автомобілем, робить резолюцію на реєстраційній картці, після чого ви отримуєте свідоцтво про те, що цей автомобіль дійсно належить вам і не числиться в угоні. Потім на всіх документах, включаючи це свідчення, експерт і інспектор ДАІ повинні проставити печатки і підписи. Всі ці документи потрібно надати в МРЕВ не пізніше, ніж через 10 днів. І протягом 3 годин, за пред'явленням паспорта громадянина України, ви отримаєте тимчасовий техпаспорт на автомобіль. Замінити тимчасовий техпаспорт на постійно діючий документ слід через 3 місяці.

Додатково звертаємо Вашу увагу, що технічний паспорт на автомобіль Вам видадуть лише при пред'явленні громадянського паспорту.

Добові зведення

01 серпня 2017 року

За добу поліцейськими міста Біла Церква та Білоцерківського району зареєстровано 125 повідомлень про події та злочини, по лінії кримінальної поліції 11, розкрито 5

Увага Розшук!