Щоб покарати домашнього тирана за законом, треба відразу після бійки викликати дільничного інспектора для складання протоколу. У разі отримання тілесних ушкоджень дільничний повинен дати направлення на експертизу для зняття побоїв. Втім, цю експертизу можна пройти і самостійно. Якщо у висновку встановлено, що в результаті насильства були отримані тілесні ушкодження середньої тяжкості чи тяжкі, правоохоронні органи порушать кримінальну справу. Що стосується легких тілесних ушкоджень і побоїв, його можуть відкрити за заявою потерпілого.

Насильство в сім'ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім'ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю (Закон України «Про попередження насильства в сім'ї»).

За вчинення насильства в сім'ї можуть залучити як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. У Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття 173-2, яка передбачає покарання у вигляді адміністративного арешту на термін від 5 до 15 діб або виправних робіт на термін від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або ж штрафу.
* У Кримінальному кодексі насильство в сім'ї не виділяється в окремий злочин, але карається відповідно до різних статей. За нанесення побоїв (ст. 126), тілесних ушкоджень (ст. 125, 122 і 121), в залежності від ступеня їх тяжкості, передбачено покарання від стягнення штрафу та виправних робіт до позбавлення волі на строк до 2 років, а у виняткових випадках - на тривалий термін. Наприклад, умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння або яке спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров'я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш ніж на 1 / 3, або переривання вагітності чи непоправне каліцтво особи, карається позбавленням волі від 5 до 10 років.

Погроза вбивством (ст. 129) також передбачає кримінальну відповідальність - арешт до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років

Доведення людини до самогубства або до замаху на самогубство внаслідок жорстокого з нею поводження, систематичного приниження його людської гідності, а також щодо людини, що знаходиться в матеріальній або іншій залежності від винного, карається позбавленням волі до 5 років, а ті самі дії щодо неповнолітнього - позбавленням волі до 10 років (ст. 120).

Добові зведення

01 серпня 2017 року

За добу поліцейськими міста Біла Церква та Білоцерківського району зареєстровано 125 повідомлень про події та злочини, по лінії кримінальної поліції 11, розкрито 5

Увага Розшук!