На жаль, статистика говорить про те, що більшість аварій на дорогах, фігурантами яких виступають діти, відбуваються через те, що батьки своєчасно не пояснили правила дорожнього руху

Варто зазначити, що у дітей мало розвинене почуття страху. Їм здається, що вони швидкі, вправні, спритні, встигнуть перебігти дорогу. Також діти до 10 років не можуть оцінити реальну відстань, яка залишилося до машини, що рухається. Для багатьох дітлахів цілком звично виїжджати на проїжджу частину на своєму велосипеді або грати поблизу дороги з активним транспортним рухом.

Така тема, як безпека дітей на вулицях і дорогах, повинна бути вивчена батьками докладно донесена дитині.

Багато батьків помилково вважають, що з правилами поведінки на дорозі малеча повинна знайомитися тільки тоді, коли піде до школи. Але це не так. Психологами доведено, основні дитячі інстинкти, манера поведінки виробляються в ранньому віці. Батьки для дитини є еталоном та взірцем, якому потрібно наслідувати. Тому від їх поведінки буде залежати і те, чи зможе дитина дотримуватися правил дорожнього руху. Намагайтеся бути для неї прикладом, завжди озвучуйте, повторюйте канони поведінки на дорозі, і тоді ваш малюк буде в цілковитій безпеці.

Батькам потрібно зрозуміло донести до дитини  інформацію і насамперед самим не порушувати правила:

  • Бути особливо уважними, переходячи дорогу з малюком. При цьому не відпускати його руки.
  • Ніколи не дозволяти собі перехід проїзної частини в недозволеному місці. Пам'ятайте, побачивши це одного разу, малюк буде наслідувати вашу поведінку .
  • Не варто економити. Безпека дитини на дорозі - понад усе. Гарне автокрісло - джерело додаткової безпеки малюка.
  • Двір - небезпечне місце. Вибігаючи на вулицю, діти не дивляться в бік і не чекають біди. Потрібно пояснити  дитині правильну манеру поведінки.
  • Малюк не може запам'ятати основні правила дорожнього руху? В цьому випадку допоможе плакат, повішений на видному місці. Його можна придбати в будь-якому книжковому магазині.
  • Пам'ятайте, не завжди ситуація залежить від водія. Є так звані мертві зони. Водій, перебуваючи в них, фізично не побачить дитину.
  • Ніколи не залишайте дітей одних в автотранспорті.
  • Переходити дорогу можна тільки на зелене світло світлофора.
  • Уважно подивіться спочатку наліво, а дійшовши до середини дороги, – праворуч.
  • Якщо поряд є пішохідний або підземний перехід, користуйтеся тільки ним.

Готувати дитину до дорослого життя потрібно заздалегідь. Пам'ятайте: правила безпеки на дорозі для дітей складені давно. В будь-якій навчальній літературі вони однакові. Дитина з раннього віку повинна знати, що можна перетинати дорогу тільки на зелене світло, по пішохідному або підземного переходу. Не лінуйтеся, повторюйте ці догми з дітьми постійно, і тоді вам не буде страшно відпускати їх самих на прогулянку або в школу.

Білоцерківський відділ поліції

 ГУ Національної поліції в Київській області

При використанні матеріалу гіперпосилання на bc-mvs.gov.ua обов’язкове.

Добові зведення

01 серпня 2017 року

За добу поліцейськими міста Біла Церква та Білоцерківського району зареєстровано 125 повідомлень про події та злочини, по лінії кримінальної поліції 11, розкрито 5

Увага Розшук!